تبلیغات
راهنمای ورودی های 91 خواجه نصیر - صفحه ی ویژه ی محکومیت توهین کنندگان به رسول خدا (ص)

به نام خدا

به دلیل توهین های مکرر دشمنان اسلام به رسول خدا ص که در سال های اخیر شدت بیشتری هم گرفته است بر آن شدیم تا در حد توان خود این حرکت پلید را محکوم کنیم.

توجه کنید که این وبلاگ محل انتشار کالاهای فرهنگی نیست ولی قضیه ی توهین به پیامبر اکرم (ص) آنقدر مهم است که وظیفه ی هر مسلمانی است که در حد توان با این مساله مقابله کند. ان شاء الله ما در این باره در این صفحه مطلب خواهیم نوشت.

1- اولین توهین کنندگان به رسول خدا ص

از ابن عباس نقل شده : هنگامى كه آیه و انذر عشیرتك الاقربین نازل شد و پیغمبر ماموریت یافت فامیل نزدیك خود را انذار كند و به اسلام دعوت نماید ( دعوت خود را علنى سازد ) پیغمبر اكرم (صلى الله علیه وآله و سلّم) بر فراز كوه صفا آمد و فریاد زد : یا صباحاه ! ( این جمله را عرب زمانى می گفت كه مورد هجوم غافلگیرانه دشمن قرار می گرفت ، براى اینكه همه را با خبر سازند و به مقابله برخیزند كسى صدا میزد یا صباحاه ! انتخاب كلمه صباح به خاطر این بود كه هجومهاى غافلگیرانه غالبا در اول صبح واقع می شد

) .

هنگامى كه مردم مكه این صدا را شنیدند گفتند : كیست كه فریاد می كشد ؟ گفته شد محمد است ، جمعیت به سراغ حضرتش رفتند ، او قبائل عرب را با نام صدا زد ، و با صداى او جمع شدند ، فرمود به من بگویید : اگر به شما خبر دهم كه سواران دشمن از كنار این كوه به شما حمله ور مىشوند ، آیا مرا تصدیق خواهید كرد ؟ در پاسخ گفتند : ما هرگز از تو دروغى نشنیده ایم .

فرمود : انى نذیر لكم بین یدى عذاب شدید : من شما را در برابر عذاب شدید الهى انذار مىكنم ( شما را به توحید و ترك بتها دعوت می کنم ) هنگامى كه ابو لهب این سخن را شنید گفت : تبا لك ! أ ما جمعتنا الا لهذا ؟ ! : زیان و مرگ بر تو باد ! آیا تو فقط براى همین سخن ما را جمع كردى ؟ ! در این هنگام بود كه این سوره نازل شده : تبت یدا ابى لهب و تب زیان و هلاكت بر دستان ابو لهب باد كه زیانكار و هلاك شده است .

تفسیر نمونه ج : 27ص :414

بعضى در اینجا افزوده اند هنگامى كه همسر ابو لهب ( نامش ام جمیل بود ) با خبر شد كه این سوره در باره او و همسرش نازل شده ، به سراغ پیغمبر اكرم (صلى الله علیه وآله و سلّم) آمد در حالى كه آن حضرت را نمی دید ، سنگى در دست داشت و گفت من شنیده ام محمد مرا هجو كرده ، به خدا (بتها) سوگند اگر او را بیابم با همین سنگ بر دهانش می زنم ! من خودم نیز شاعرم ! سپس به اصطلاح اشعارى در مذمت پیغمبر و اسلام بیان كرد

تفسیر نمونه ج : 27ص :415

و اکنون...

در پی ساخت فیلم توهین آمیز نسبت به پیامبر اکرم (ص) و انتشار بخشی از  آن در فضای وب شاعر مسیحی لبنانی جورج شکور(کلیک کنید) با الهام از آیات همین سوره شعری در این باره سروده که مداح اهل بیت برادر میثم مطیعی (کلیک کنید) در هیات شهدای گمنام(کلیک کنید) تهران آن را اجرا نموده است.

دانلود کنید... (اگر در دانلود دچار مشکل شدید از مرورگر فایر فاکس استفاده کنید)

متن این شعر عربی است به محض اینکه ترجمه ی کامل آن به دستم رسید آن را روی وبلاگ قرار می دهم.

بخشی از ترجمه ی این شعر:

ما در سالهای اخیر شاهد اهانت هایی به رسول خدا بودیم که این نتیجه ی مجد و عظمت اسلام و یارانش است...

نظر بدهید.

2- عرض ارادت به رسول خدا ص

در این بخش لینک دانلود مداحی برادر مطیعی با عنوان ما عاشق محمد و آل محمدیم قرار داده شده است.

دانلود کنید....(اگر در دانلود دچار مشکل شدید از مرورگر فایر فاکس استفاده کنید)

نظر بدهید.

3-متن پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت انتشار فیلم توهین آمیز به رسول خدا (ص)

در پی اهانت نفرت انگیز دشمنان اسلام به ساحت نورانی پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله و سلم حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به ملت ایران و امت بزرگ اسلام، پشت صحنه ی این حركت شرارتبار را سیاستهای خصمانه ی صهیونیسم، امریكا و دیگر سران استكبار جهانی خواندند و با تشریح دلایل كینه ورزی صهیونیستها نسبت به اسلام و قرآن، تاكید كردند: سیاستمداران آمریكا اگر در ادعای دخالت نداشتن خود صادقند باید عاملان این جنایت شنیع و پشتیبانان مالی آن را كه دل ملتهای مسلمان را به درد آورده اند، به مجازات متناسب با این جرم بزرگ برسانند.متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله العزیز الحكیم: یُریدونَ لِیُطفِئوا نورَاللهِ بِاَفواهِهِم واللهُ مُتِمُّ نورِه وَلوكَرِهَ الكافِرون

ملت عزیز ایران؛ امت بزرگ اسلام دست پلید دشمنان اسلام بار دیگر با اهانت به پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم كینه ی عمیق خود را آشكار ساخت و با اقدامی جنون آمیز و نفرت انگیز، خشم مجموعه های خبیث صهیونیستی را از تلألؤ روزافزون اسلام و قرآن در جهان كنونی نشان داد. در روسیاهی عاملان این جنایت و گناه بزرگ همین بس كه مقدس ترین و نورانی ترین چهره میان مقدسات عالم را آماج یاوه های مشمئز كننده ی خویش ساخته اند. پشت صحنه ی این حركت شرارتبار، سیاستهای خصمانه ی صهیونیسم و امریكا و دیگر سران استكبار جهانی است كه به خیال باطل خود می خواهند مقدسات اسلامی را در چشم نسلهای جوان در دنیای اسلام از جایگاه رفیع خود فروافكنده و احساسات دینی آنان را خاموش كنند. اگر از حلقه های قبلی این زنجیره ی پلید یعنی سلمان رشدی و كاریكاتوریست دانماركی و كشیش های امریكایی آتش زننده قرآن حمایت نمی كردند و دهها فیلم ضد اسلام را در بنگاه های وابسته به سرمایه داران صهیونیست سفارش نمی دادند، امروز كار به این گناه عظیم و غیرقابل بخشش نمی رسید. متهم اول در این جنایت، صهیونیسم و دولت امریكا است. سیاستمداران امریكا اگر در ادعای دخالت نداشتن خود صادقند باید عاملان این جنایت شنیع و پشتیبانان مالی آن را كه دل ملتهای مسلمان را به درد آورده اند، به مجازات متناسب با این جرم بزرگ برسانند.
برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان نیز بدانند كه این حركات مذبوحانه ی دشمنان در برابر بیداری اسلامی، نشانه ی عظمت و اهمیت این خیزش و مبشّر رشد روزافزون آن است،

والله غالبٌ علی امره

سیدعلی خامنه ای

23/شهریور/1391

نظر بدهید.

 

4- تجمع دانشجویی در اعتراض به هتک حرمت به پیامبر اکرم (ص) در دانشکده برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی:

http://kntoosi.ir/1391/06/28/post-794